Štampa
PDF

Voćna piškota torta

Voćna piškota torta
Potrebno je:

duplo pakovanje piškota (400 g)

Fil:
2 voćna jogurta od kajsije po 0,33 ml
1 kisela pavlaka 20 % m.m.
300 g šećera +3 kašike
1 kg bresaka (nektarina)
200 g šlaga

Priprema:

Polovinu piškota složiti u plehu, kao prvi red, a drugu polovinu piškota složiti unakrst prvom redu piškota.

Za fil: Izmutiti sa zicom jogurt, kiselu pavlaku i 300 g šećera, pa preliti preko složenih piškota i ostaviti na 2 h u frižider, da piškote upiju fil.

Breskve oprati, očistiti od koštice, iseckati na sitne kockice i složiti preko prelivenih piškota. Sa 3 kašike šećera, posuti poslagane breskve.

Posebno umutiti šlag, pa ga premazati preko breskvi. Najbolje je kolač ostaviti preko noći, da odstoji u frižideru, da piškote lepo upiju fil.

Nakon toga, kolač iseći na kocke i uživati.

Recept je poslala Maja Černjev, Pančevo.

Komentari (2)


Prikaži / Sakrij komentare
1
0
Mislim da ovo ne bi bilo lose ni sa PLAZMA keksom, jedva cekam da probam obe varijantesmilies/smiley.gif
Ljiljana Glumac , 9.09.2011
2
0
Ljiljana,ja nisam probala sa plazmom.Mislim da piskote vise upijaju.Ako se odlucite da probate,javite kako je uspelo.Ovde je utroseno 4 manja pakovanja piskota,to je 400gr.Na duplo veliko pakovanje sam mislila.smilies/grin.gif
Maja , 9.09.2011

Napišite komentar

smanji | povećaj

busy

Anketa

Volite li da kuvate?